Üç Taş Google Play Store’da

Eveeeet… Yeni bir  Android oyunu ile daha karşınızdayım. Oyun, hemen hemen herkesin bildiğini düşündüğüm, çocukluk yıllarımızın vazgeçilmezi olan bir oyun. Üç Taş. Bizim zamanımızda kaldırım taşına tebeşir ile çizerek oynardık. Yeni nesil kaldırım taşlarında üşütmesin diye bu oyunu yazayım dedim 🙂 Ayrıca nostalji isteyenler için de bire bir.

Üç Taş

İlk oyunumu yayınladıktan sonra sizlerden gelen istek üzerine bu oyunu yapmaya karar verdim. Umarım iyi vakit geçirmenizi sağlar. Bilen bilir, bilmeyenler için kısaca bir anlatayım:

Yandaki resimde görüldüğü gibi bir oyun alanı ve iki oyuncu vardır. İki oyuncunun da üçer adet taşı bulunur. Oyuncular taşlarını sırayla oyun alanına yerleştirirler. İlk dizilimde taşlar istenilen noktaya yerleştirilebilir. Sonrasında taşlar sadece, en yakınındaki boş olan noktaya hareket ettirilebilir ve oyun bu şekilde devam eder. Ta ki oyunculardan biri taşlarını yatay veya dikey olarak yan yana dizene kadar.. Buna örnek olarak resimdeki gri taşları gösterebiliriz. Gri taşlar oyun alanında yan yana dizilmiş durumda. Buna üçlü yapmak denir. Üçlü yapan oyuncu o eli kazanmış olur ve hanesine 1 puan eklenir. Ayrıca oyunculardan birinin taşları hareket edemeyecek durumda kalırsa da rakip oyuncu, o eli kazanmış olur ve hanesine 1 puan eklenir. 3 puana ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

Bu oyuna Dokuz Taş’ dan farklı olarak  titreşim de ekledim. Taş yerleştirilmesi veya üçlü yapılması gibi durumlarda telefon titreyerek oyuncuyu uyarıyor. Şarjım çok gitmesin, titreşime falan gerek yok ben sevmem öyle şeyler diyorsanız, ayarlardan bu özelliği kapatabilirsiniz.

Yazımı bitirmeden şunu da ekleyeyim: Dokuz Taş oyununda oyuncuların en çok istediği, oyunu cihazlarına karşı da oynayabilmekti. Maalesef bu özellik henüz bu oyunda da yok ama uygun bir vakitte yapay zeka özelliğini de ekleyip güncelleme yapmayı düşünüyorum.

Oyunu indirmek isteyen Android li arkadaşlar buradan indirebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s